Jak samodzielnie wycenić sobie Wirtualny spacer? Jak obliczyć ile zdjęć potrzebujesz w firmie do wykonania spaceru.

folder_openBez kategorii
commentBrak komentarzy

Jak właściwie dowiedzieć się ile zdjęć 360 potrzebujesz w swojej firmie?

W tym artykule dowiedz się jak samodzielnie policzyć ile zdjęć 360 jest potrzebnych w Twojej firmie, aby wykonać Wirtualny Spacer Google.
Pokaże to na bazie wykonanego spaceru w Drzwi i Okna Internorm, Rzeszów. Jest to idealna lokalizacja, ponieważ nie jest to zbyt duży lokal, ale posiada on kilka ścianek wewnątrz.

Specjalnie na te potrzeby wstawiłem powyżej okienko z Wirtualnym spacerem Internorm w Google Maps.
Poniżej zrobię również rzut lokalu z góry (oczywiście wykonany na potrzeby własne, ale ukazujący odwzorowanie lokalu).

Internorm Rzeszów, rysunek wykonany na potrzeby artykułu.

Jak widać na rysunku załączonym powyżej lokal nie posiada zbyt dużej powierzchni, jednak we wnętrzu są ścianki, które musimy ominąć.
Czerwone kropki to punkty w których zostało wykonane zdjęcie 360. Oznaczyłem je numerkami. W całym lokalu zrobiłem 11 zdjęć 360 z których później złożyłem Wirtualny spacer.
Pamiętaj o tym, że wszystkie punkty na zdjęciu są ze sobą połączone (np zdjęcie 1 ze zdjęciem 2 i na odwrót) czyli od zdjęcia 1 możemy przejść do zdjęcia 2 a ze zdjęcia dwa możemy wrócić do zdjęcia 1 lub przejść do zdjęcia 3. Możliwe jest również połączenie punktu z kilkoma innymi jak widać takim łącznikiem jest punkt 4, który łączy się z 8,9,5,3.
Jeżeli chcemy wejść do pomieszczenia, które posiadają drzwi to zdjęcie w pomieszczeniu powinniśmy zrobić bezpośrednio po wejściu do pomieszczenia.
Jeżeli nie chcemy pokazywać danego miejsca w firmie to nie musimy tego robić. Zdjęcia wykonujemy tylko w tych punktach, które chcesz pokazać. Na obrazku powyżej jest biuro, które zostało pominięte.
Zagęszczenie zdjęć zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jasne, czym więcej ujęć i mniejsza odległość pomiędzy ujęciami to spacer i przejścia pomiędzy ujęciami wydają się płynniejsze. Jednak odnosząc się do zdjęcia powyżej, mogliśmy np pominąć zdjęcie 11 i 7. Wtedy cały spacer miałby o 2 ujęcia mniej.

WAŻNE:
Jeżeli jest ścianka to musimy ją obejść jak w realnym życiu (nie możemy przechodzić przez ściany).
Jeżeli są drzwi wejściowe to też musimy zrobić zdjęcie przed nimi i zaraz po wejściu.
Jeżeli w lokalu nie ma ścianek działowych to możemy zrobić po prostu zdjęcie na środku pomieszczenia.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu