Jak założyć bezpłatną wizytówkę firmową Google?

folder_openBez kategorii
comment2 komentarze

Jak założyć bezpłatną wizytówkę firmową Google?

Google daje wiele darmowych możliwości przedsiębiorcy. Jednym z nich jest DARMOWA (nie bez powodu ustawiłem tutaj pogrubioną czcionkę, gdyż jest multum firm, które dzwonią do nieświadomych klientów i oferują im założenie wizytówki za 200, 500 czy nawet 1000 zł) wizytówka firmowa. Każdy bez ograniczeń może sobie taką wizytówkę zarejestrować. W tym artykule właśnie tym się zajmę i krok po kroku opiszę jak to zrobić. Potrzebne do tego będzie konto Google (przejdź tutaj jeśli go nie masz), które również jest darmowe i można je założyć w kilka minut. Załóżmy jednak, że posiadasz już to konto.
Pierwszym krokiem będzie przejście na stronę https://www.google.com/intl/pl_pl/business/ lub po prostu wpisanie w wyszukiwarce frazy ,,google moja firma” (1)

W wyszukiwarce wyświetli nam się strona na którą musimy wejść, kliknąć. (2)

Strona google moja firma https://www.google.com/intl/pl_pl/business/

Naszym oczom ukaże się widok strony głównej Google moja firma. Na potrzeby tego artykułu zakładamy, że mamy konto Google. Jeżeli jeszcze go nie masz to wyżej jest odnośnik do artykułu jak je założyć.
Klikamy na ZACZNIJ TERAZ (3) i wpisujemy nazwę swojej firmy (4)

Po wpisaniu nazwy firmy klikamy na dalej i przechodzimy do następnej strony (5)

Na następnej stronie kreator zapyta nasz o lokalizacje w której klienci mogą Nas odwiedzić. Jeżeli posiadasz adres firmowy w którym możesz przyjmować klientów wybierasz TAK (6.1), jeżeli nie posiadasz adresu i pracujesz np. u klienta wybierasz NIE (6.2), następnie klikasz DALEJ (7) i przechodzisz do następnego punktu.

W następnej zakładce wpisujemy swój DOKŁADNY (potrzebny do aktywacji) adres i klikamy DALEJ (8).

W następnej zakładce mamy możliwość oznaczenia dokładnej lokalizacji swojej siedziby za pomocą czerwonego punktora. Przesuwamy go po mapce i klikamy DALEJ (9).

Następna zakładka to możliwość wybrania czy obsługujesz klientów również poza tą lokalizacją. Zaznaczamy TAK lub NIE w zależności od tego czy chcemy ją wyświetlać. Następnie przechodzimy DALEJ (10).

Kolejna zakładka to możliwość wyboru kategorii Naszej firmy. Wybieramy kategorię działalności i klikamy DALEJ (11).

W kolejnej zakładce możemy wpisać numer kontaktowy i URL strony firmowej. Można również utworzyć bezpłatnie swoją witrynę w Google, ale o tym opowiem w następnym artykule. Wpisujemy dane i klikamy DALEJ (12).

W kolejnym punkcie możemy zaznaczyć, że chcemy otrzymywać wskazówki i porady by dowiedzieć się jak zwiększyć widoczność Naszej firmy w Google. Wybieramy TAK lub NIE w zależności od preferencji i przechodzimy DALEJ (13).

Kolejna zakładka to informacja o weryfikacji wizytówki. Klikamy Zakończ i przechodzimy dalej (14).

Ostatni punk NAJWAŻNIEJSZY, wpisujemy nazwę kontaktu (15) czyli np. swoje imię i nazwisko. Na adres podany pod nim przyjdzie pocztówka z Google z kodem do weryfikacji wizytówki. Istnieją również inne metody weryfikacji jednak dotyczą one placówek ,które mają numer stacjonarny. Wtedy możemy szybko zweryfikować swoją firmę za pomocą rozmowy telefonicznej w której zostanie nam podany KOD WERYFIKACYJNY przez bota. Klikamy WYŚLIJ POCZTĄ (16) i czekamy do 14 dni na pocztówkę.

Następnie wyświetli się nam Nasza wizytówka, ale opcje w niej zawarte omówimy w następnym artykule.
POWODZENIA! 😉

Related Posts

2 komentarze. Leave new

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu